Aktuality

12. 10. 2017

Lisovna sóji - jednostupňové lisování s extruzí

Jedná se o vysoce efektivní způsob zpracování sóji kombinující technologie extruze s technologií mechanického lisování. Extrudéry jsou s výhodou použity pro zvýšení efektivity lisování, kdy v procesu extruze dochází k ohřátí semen, k rozbití buněk a uvolnění tuků, které pak usnadňují proces lisování. Pro technologii lisování sóji získáte veškerý engineering a další služby jako jsou technická podpora a servis.
25. 9. 2017

Farmet novým členem asociace AOCS

Farmet se stává novým členem profesního sdružení American Oil Chemists‘ Society. Těšíme se na naši vzájemnou spolupráci v oblasti zpracování olejnatých semen a rostlinných olejů.
15. 9. 2017

Lisování konopí

Technologie pro lisování konopných semínek k získání kvalitního konopného oleje a výlisků - video.
4. 9. 2017

Den otevřených dveří Farmet

Zveme Vás na den otevřených dveří, který se bude konat v areálu firmy Farmet, a to 14. 10. od 9. do 14. hod.
3. 9. 2017

Firemní dny Farmet 2017 - ohlédnutí

Ohlédnutí za oslavami 25. výroční založení společnosti Farmet a. s. 7. - 9. 6. 2017.
27. 8. 2017

Falcon SW Tour

Falcon SW Tour s novými sekcemi pro strip-drill byla zahájena na řepkách a nyní pokračuje setím ostatních ozimů v konfiguraci pro širokozáběrové setí.
10. 8. 2017

Falcon Tour 2017 byla úspěšně zahájena setím řepek

Zahájili jsme aktivní předvádění modulárního secího stroje Falcon v půdních podmínkách u zákazníků. Zakládání porostů řepky provádíme v úpravě STRIP o rozteči 25 cm s možností uložení hnojiva do kořenové zóny. Zahájení Falcon Tour proběhlo u firmy Nahořanská a.s. setím do střední podmítky s přihnojením kombinovaným hnojivem.
26. 7. 2017

Nové video - Lisovna 200 tun semen za den

Závod realizovaný s cílem výroby el. energie spalováním výlisků z lisování olejnin.
14. 7. 2017

Konference Victam Feed Processing

V červnu jsme se v rámci veletrhu Victam FVG Select 2017 zúčastnili odborné konference Victam Feed Processing, která byla zaměřena na zpracování krmiv, optimalizaci procesu a hledání nových zdrojů bílkovin.
15. 6. 2017

Video-reportáže z Firemních dní Farmet – 25. výročí

Jubilejní Firemní dny Farmet v České Skalici trvaly 3 dny. První den jsme přivítali obchodní partnery a některé významné zákazníky z celé naší obchodní sítě. Druhý den byl veřejný včetně aktivních ukázek práce našich strojů a technologií. Po celou dobu probíhala prezentace ukázkových pěstebních technologií divize zemědělské techniky a ucelený průřez technologií divize Oil & Feed Tech. Odpoledne probíhal Rodinný den Farmet určený zejména pro zaměstnance a jejich rodiny. Třetí den byl interní. Dopoledne probíhaly pracovní meetingy a setkání se zaměstnanci. Večer vypukla oslava 25. výročí založení společnosti Farmet s bohatým programem.