Základní přehled sortimentu.

20 let s firmou Farmet

Máte nějaký dotaz?

Pneumatické secí stroje Monsun

 

Technická specifikace secích strojů Monsun

 

Centrální dávkování je srdcem celého systému. Umožňuje maximálně přesné dávkování výsevu v rozsahu 2 - 380 kg na hektar. Centrální kompletně uzavřený výsevný válec přesně odměřuje osivo a dodává ho do injektorového kanálu, kde se smísí s proudem vzduchu od ventilátoru, difúzní trubicí pokračuje do rozdělovače a dále semenovody do jednotlivých výsevných jednotek. Zbytkové osivo v zásobníku je minimální a je možné vysypat ho pomocnou vyprazdňovací klapkou.

 
Elektronický systém Farmet Monsun

Na secích strojích je použit monitorovací elektronický systém FARMET MONSUN. Tento systém obsluhu jednak informuje o činnosti stroje a jednak řídí vytváření kolejových řádků.

 


 

Stručný přehled typových řad

 
 
Pneumatický secí stroj Monsun MA

MA - Svojí konstrukcí je určen pro samostatný výsev nebo do kombinace se stroji pro zpracování půdy na malých a středních výměrách. Agregace je přímo do 3-bodového závěsu. V pracovní poloze je jako polonesený stroj na vlastních pojezdových kolech.
 
Pneumatický secí stroj Monsun MB

MB – tento typ je určen jako nástavba na aktivní i pasivní stroje na přípravu půdy všech typů. Agregace se provede rychle a jednoduše pomocí rychlozávěsu.

 
Pneumatický secí stroj Monsun MC

MC – určený pro kombinaci s rotačními branami jednoho typu, který je nabízen v příslušenství. Zásobník je posunut nad rotační brány, což optimalizuje polohu těžiště. Nastavitelné a hydraulicky ovládané znamenáky jsou namontovány přímo na rotačních branách.

Varianta Monsun MCM: ve standardu zásobník osiva o objemu 1 600 litrů a hydraulický přítlak botek.


Pneumatický secí stroj Monsun MD

MD – nízká hmotnost, velký objem zásobníku a pracovní šířka 6-8 m předurčuje tento typ k vysokým výkonům při nízkých nákladech. Stroj je vybaven dvěma zásobníky a dvěma výsevnými mechanismy s pohonem pevně zabudovaným do kol nápravy.

Pneumatický secí stroj Monsun ME

ME – hlavní předností tohoto stroje je hydraulické sklápění na 3 m přepravní šířky. Určen pro samostatný výsev nebo agregaci se stroji na přípravu půdy. Hydraulicky sklopný je nosník botek spolu se znamenáky, zavlačovacími pružinami. Stroj je dodávaný v pracovních šířkách 5, 6 a 8 m.

Pneumatický secí stroj Monsun MF

MF – Přední zásobník v kombinaci se secím strojem Monsun zabezpečuje uložení hnojiva do jednoho řádku s osivem. Skládá se z předního zásobníku na hnojivo, rozdělovače uchyceného na secím stroji v zadní části a přívodů na aplikaci hnojiva. Přední zásobník dávkuje hnojivo, které je dopravováno k rozdělovači a následně uloženo přes speciální přívody do výsevních řádků.


Varianty zadních válců pneumatického secího stroje Monsun MCPrutový válec

Prutový válec

Packer válec

Packer válec

Klínový válec

Klínový válec

Pneumatické secí stroje Monsun MA 400


Pneumatické secí stroje Monsun MC 300


Pneumatické secí stroje Monsun ME 600


Předseťové kombinátory Kompaktomat K 600 PS & pneumatické secí stroje Monsun ME 600