Tisk

CWP - Studeno-teplé lisování

Technologie studeno-teplého lisování nabízí vysokou výtěžnost oleje. První stupeň lisování probíhá za studena. Díky tomu se olej z prvního stupně lisování příliš nezahřívá a zůstávají v něm zachovány biologicky cenné látky a zároveň obsahuje pouze malé množství fosfolipidů, což usnadňuje jeho další zpracování. Druhý stupeň obsahuje termickou úpravu semene tak, aby uvolňování oleje z buněk semene bylo co nejvíce ulehčeno. Ohřev semene před lisováním způsobuje změny vlastností buněčných struktur, přeměny bílkovin a shlukování oleje na buněčné úrovni. Se zvýšenou teplotou také výrazně klesá viskozita oleje. Tyto vlivy dohromady způsobují výrazné zlepšení lisovatelnosti oleje.

Oleje z prvního a druhého stupně je možné oddělovat pro další zpracování instalací dvou samostatných filtrů nebo pouze homogenizačních nádrží a filtraci provádět střídavě na jednom filtru.

I pro technologii CWP od nás samozřejmě získáte veškerý engineering a další služby jako jsou technická podpora, servis a dostupné náhradní díly.

Nedílnou součástí technologií Farmet je systém inteligentního řízení a vizualizace procesu Farmet Intelligent Control (FIC).

 

Zeptejte se

Ptejte se, rádi Vám odpovíme

Beru na vědomí podmínky zpracování osobních údajů.

 

Zpráva úspěšně odeslána. Děkujeme za Váš dotaz.