Tisk

EP2 - Dvoustupňové lisování s extruzí

Dvoustupňové lisování s extruzí je navržené pro celou řadu olejnatých semen, jde o semena s obsahem oleje větším než 25 %, nejčastěji se používá pro semena řepky olejné a slunečnice. Technologie využívá výhody extruze pro lisování, kde na prvním stupni dochází k předlisování semen za studena, poté výlisky z prvního stupně projdou extrudérem, kde jsou stlačeny a zahřáty, vlivem expanze na výstupní trysce dochází k rozbití buněk, což společně se zvýšením teploty usnadňuje uvolnění oleje v druhém stupni lisování. K technologii je možné objednat sadu pro přestavbu na jednostupňové lisování s extruzí, pomocí níž lze lisovat i semena s nižším obsahem oleje než 25 % (např. sója).

Redukci antinutričních látek, které jsou v semeni obsaženy, stejně jako bypass proteinů pro maximalizaci využití energie krmiva zvládají naše extrudéry na jedničku. Extruze je zároveň dokonalou formou předúpravy semen před procesem lisování. Vhodnější kombinaci tepelného a mechanického zpracování lze stěží nalézt. Lisy pak mají skutečně lehkou práci z takto předpřipraveného materiálu získat maximum oleje.

I pro technologii EP2 od nás samozřejmě získáte veškerý engineering a další služby jako jsou technická podpora, servis a dostupné náhradní díly.

Nedílnou součástí technologií Farmet je systém inteligentního řízení a vizualizace procesu Farmet Intelligent Control (FIC).


Název souboru Velikost souboru
Význam extruze v krmivářství.pdf 942,7 KB

Zeptejte se

Ptejte se, rádi Vám odpovíme

Beru na vědomí podmínky zpracování osobních údajů.

 

Zpráva úspěšně odeslána. Děkujeme za Váš dotaz.