Tisk

Kopra

Kopra je produkt z palmy kokosové (Cocos nucifera) – jedné z nejvýznamnějších světových olejnin. V současnosti se zvyšuje zájem o tento olej, zejména pro jeho léčebné vlastnosti. Olej má pozitivní účinky při léčbě některých nervových onemocněních jako je epilepsie a Alzheimerova choroba. Jsou také prokázány preventivní účinky proti infekčním chorobám, olej snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Pro využití v kosmetickém průmyslu jsou ceněny vlastnosti kokosového oleje zejména pro přirozené hydratační účinky na pleť a působí jako ochrana vlasů proti poškození. Převážná část kokosového oleje je však zpracovávána na biopaliva.

Technologie Farmet nabízí širokou výkonnostní škálu zařízení pro zpracování této plodiny, a to od kapacity 15 kg až po několik desítek tun za hodinu. Technologie vyvinutá společností Farmet klade důraz na vysokou výtěžnost oleje a zároveň na krmivářskou hodnotu kokosových výlisků.

Máte zájem lisovat kvalitní panenský kokosový olej pro potravinářství a kosmetický průmysl? Právě pro Vás jsou určeny technologie lisování za studena, kde je kladen důraz na šetrné lisování s důrazem na kvalitu oleje a zachování jejich pozitivních vlastností na lidský organizmus.

Je Váš zájem lisovat olej pro použití v potravinářském průmyslu a pro produkci biopaliv? Právě pro vás je určena technologie lisování za tepla, kde je kladen důraz na vysokou výtěžnost oleje a vysokou krmivářskou hodnotu výlisků.

Neváhejte kontaktovat naše specialisty, kteří Vám pomohou vybrat správné řešení pro Vás.

 

Chcete vědět více?

Kontaktujte nás