Tisk

Jednostupňové loupání

V nabídce společnosti Farmet jsou dvě varianty jednostupňového loupání, a to jednostupňové loupání bez vracení slupek a s vracením slupek. Vracení slupek umožňuje doloupání nenaloupaných semen.

Výhody odstranění části slupek před lisováním a dosažitelné parametry:

  1. Snížení obsahu vlákniny ve výliscích, a tím získání kvalitnějšího krmiva.

  2. Zvýšení výtěžnosti oleje. Pokud by nebyly slupky před lisováním odstraněny, nasákly by olejem na úroveň zbytkového tuku výlisků.

  3. Snížení opotřebení lisovacích ústrojí. Slupky jsou velmi abrazivní a snížení jejich podílu prodlužuje životnost šneků lisů. Vysoká abrazivnost slupek se však projeví na výrazném abrazivním opotřebení loupačky a dopravních cest slupek, kde je třeba počítat s enormní zátěží. Pro prodloužení životnosti jednotlivých dílů přicházejících do styku se slupkami využíváme nejkvalitnější materiály a výrobní postupy.

  4. Snížení obsahu vosků a barviv v oleji. Vosky a barviva jsou obsaženy téměř výhradně ve slupce. Proto odstraněním větší části slupek výrazně klesne obsah vosků ve vylisovaném oleji. Tím se zlepšuje filtrovatelnost a snižují se nároky na následné zpracování oleje (winterizace, bělení).

Zeptejte se

Ptejte se, rádi Vám odpovíme

Beru na vědomí podmínky zpracování osobních údajů.

 

Zpráva úspěšně odeslána. Děkujeme za Váš dotaz.