Tisk

Podzemnice olejná

Tato plodina tropů a subtropů je známá především díky svým plodům – burským oříškům. Plody obsahují vysoké množství oleje (44-50 %), bílkovin (25 %), minerálních látek a vitamínů. Před samotným procesem lisování je nutné plody podzemnice usušit a oddělit od skořápek. Olej je používaný v potravinářství například pro výrobu margarínů, a pro technické účely například pro produkci biopaliv. Výlisky jsou často využívány jako krmivo bohaté na bílkoviny.

Chcete produkovat podzemnicový olej lisovaný za studena ve vysoké kvalitě? Právě pro Vás je určena technologie lisování oleje za studena ať už jednostupňově nebo dvoustupňově, kde je kladen důraz na šetrné lisování, které se zaměřuje na kvalitu oleje a zachování jeho pozitivních vlastností na lidský organizmus.

Zajímá Vás lisování podzemnicového oleje s vysokou výtěžností? Právě pro Vás je určena technologie jednostupňového nebo dvoustupňového lisování olejnatých semen za tepla nebo dvoustupňové lisování s extruzí. Neváhejte kontaktovat naše specialisty, kteří Vám pomohou vybrat to správné řešení pro Vás.

 

Chcete vědět více?

Kontaktujte nás