Tisk

Skladování oleje

Vylisovaný olej je zpracováván postupně (filtrace, degummimg, bělení, deodorace) a mezi těmito jednotlivými technologickými kroky je skladován. Skladování oleje před filtrací není vhodné (prolis by sedimentoval), a proto se filtrace provádí bezprostředně po vylisování s pouze malou mezizásobou v homogenizační nádrži.

Každá technologie (filtrace, odslizení, bělení, deodorace) obsahuje čerpadlo, které zároveň zajistí dopravu oleje do skladu. Následná technologie vždy obsahuje nasávací řídící čerpadlo (většinou se jedná o objemové řízené čerpadlo, které zajišťuje kontrolovaný přísun oleje do technologie).

Kapacita skladu je vždy dimenzována dle potřeb a požadavků zákazníka. Sklad tvoří dostatečnou zásobu oleje pro plánované obchodní aktivity či následné technologie zpracování oleje. Jedná-li se o mezisklad před dalším stupněm skladování, je dimenzován na možné technologické odstávky následné technologie. Mezisklad je dimenzován tak, aby jeho kapacita pokryla minimálně jednodenní produkci předchozí technologie.

Pro menší skladovací kapacity cca do 100 m3 jsou použity stojaté válcové nádrže s průměrem do 2,5 m (bezproblémový převoz na kamionu) o efektivním objemu 20 m3. Pro střední kapacity do 1 000 m3 jsou použity ležaté válcové nádrže s průměrem 2,5 m o objemu 50 m3. Při větším počtu těchto nádrží mohou být uloženy i dvě nad sebou. Povrchy nádrží, ventily, armatury a další součásti skladu oleje jsou vždy vyrobeny z materiálů, které jsou vhodné pro použití v potravinářství a vynikají vysokou odolností a stálostí.

Pro velké objemy skladování nad 1 000 m3 doporučujeme již řešit sklady budováním atypických zásobníků montovaných přímo na staveništi. Zpracování nabídky na toto řešení již vyžaduje provedení projektové studie a součinnost s generálním projektantem celé technologie.

Expediční sklad je optimalizován dle způsobu a pravidelnosti expedice a přistavování cisteren a rychlost jejich naplnění (volba výkonu expedičního čerpadla).

 

Zeptejte se

Ptejte se, rádi Vám odpovíme

Beru na vědomí podmínky zpracování osobních údajů.

 

Zpráva úspěšně odeslána. Děkujeme za Váš dotaz.