Tisk

WPP - Předlisování za tepla

Předlisování za tepla před extrakcí je vysoce efektivní způsob přípravy olejnatých semen před chemickou extrakcí, v tomto procesu dochází k odlisování části oleje mechanickou cestou. Technologii je možno navrhnout pro lisování celé řady olejnatých semen, z nichž nejčastější jsou řepka olejná a slunečnice.

Pro sóju vzhledem k nízkému obsahu oleje se technologie předlisování běžně nevyužívá. Technologie předlisování je vhodná pro semena s vyšším obsahem oleje (více než 25 %).

Po předúpravě semen a předehřátí dojde na mačkači k vytvoření tenkých vloček. Ty se efektivněji zahřívají, suší a celkově je schopnost uvolňování oleje vločkováním značně zvýšena. Po namačkání postupuje materiál do patrových ohřívačů, kde dojde ke zvýšení teploty a redukci vlhkosti. Takto předupravený materiál umožňuje mnohem snazší oddělení oleje v následném předlisování. 

I pro technologii WPP od nás samozřejmě získáte veškerý engineering a další služby jako jsou technická podpora, servis a dostupné náhradní díly.

Nedílnou součástí technologií Farmet je systém inteligentního řízení a vizualizace procesu Farmet Intelligent Control (FIC).

Zeptejte se

Ptejte se, rádi Vám odpovíme

Beru na vědomí podmínky zpracování osobních údajů.

 

Zpráva úspěšně odeslána. Děkujeme za Váš dotaz.