Šnekový lis olejnin - FL 200

Šnekový lis olejnin FL 200 je mimořádně robustní stroj a je základem našich lisoven středních kapacit. Tento lis na olej je schopný zpracovat širokou škálu loupaných i neloupaných olejnatých semen v různých režimech lisování. Srdcem lisu olejnin je lisovací geometrie, která je optimalizovaná pro každou olejninu a umožňuje tak dosahovat optimální výtěžnosti rostlinného oleje. Lisy je možné sestavovat do linek na výrobu oleje dle požadované kapacity. Lis umožňuje zpracování olejnatých semen lisováním za studena, za tepla a lisováním s extruzí.

 

Popis technologie

Lis FL 200 je šnekový lis na olejnatá semena. Vlivem změny tvaru šnekovnice dochází ke stlačování semen uvnitř lisu, a tím dochází k postupnému oddělování oleje od semen. Olej pak protéká skrz odtokové mezery lisu. Změnou tvaru šnekovnice a změnou odtokových mezer je umožněna optimalizace procesu pro jednotlivé druhy olejnatých semen a druh technologie.

Příslušenství

Společnost Farmet nabízí volitelné příslušenství, které je schopné uspokojit potřeby nejnáročnějších zákazníků. K lisu je možné dodat širokou paletu násypek, dopravníků, nádrží, zařízení pro předúpravu semen a pro čerpání, filtraci a rafinaci oleje. Avšak nejvhodnějším řešením je dodávka kompletního řešení na klíč, jedině takto je zaručeno technicky i ekonomicky optimalizované řešení dle Vašich požadavků včetně automatizace celého procesu.

Technické parametry

Šnekový lis olejnin FL 200 je lis střední kapacity dosahující výkonnosti od 4 t/den do 40 t/den. Standardně je nabízen pro elektrické sítě dle specifikace EU, je však možné přizpůsobit elektroinstalaci dle požadavků lokálních trhů (USA, Kanada…). Elektroinstalace může být vybavena frekvenčním měničem otáček hlavního pohonu, což umožňuje větší optimalizaci procesu lisování. Lisy jsou osazeny motory o výkonu 11 – 22 kW v závislosti na technologii.


 

Soubory ke stažení

velikost 1 463 KB

Příslušenství