Aktuality

13.12.2017

Farmet se svými stroji uspěl i v USA

Dne 12.12. vyšel v Hospodářských Novinách zajímavý článek o naší společnosti. Více informací naleznete v odkazu na článek a v přiloženém souboru.
12.10.2017

Lisovna sóji - jednostupňové lisování s extruzí

Jedná se o vysoce efektivní způsob zpracování sóji kombinující technologie extruze s technologií mechanického lisování. Extrudéry jsou s výhodou použity pro zvýšení efektivity lisování, kdy v procesu extruze dochází k ohřátí semen, k rozbití buněk a uvolnění tuků, které pak usnadňují proces lisování. Pro technologii lisování sóji získáte veškerý engineering a další služby jako jsou technická podpora a servis.
25.09.2017

Farmet novým členem asociace AOCS

Farmet se stává novým členem profesního sdružení American Oil Chemists‘ Society. Těšíme se na naši vzájemnou spolupráci v oblasti zpracování olejnatých semen a rostlinných olejů.
15.09.2017

Lisování konopí

Technologie pro lisování konopných semínek k získání kvalitního konopného oleje a výlisků - video.
26.07.2017

Nové video - Lisovna 200 tun semen za den

Závod realizovaný s cílem výroby el. energie spalováním výlisků z lisování olejnin.
14.07.2017

Konference Victam Feed Processing

V červnu jsme se v rámci veletrhu Victam FVG Select 2017 zúčastnili odborné konference Victam Feed Processing, která byla zaměřena na zpracování krmiv, optimalizaci procesu a hledání nových zdrojů bílkovin.
15.06.2017

Video-reportáže z Firemních dní Farmet – 25. výročí

Jubilejní Firemní dny Farmet v České Skalici trvaly 3 dny. První den jsme přivítali obchodní partnery a některé významné zákazníky z celé naší obchodní sítě. Druhý den byl veřejný včetně aktivních ukázek práce našich strojů a technologií. Po celou dobu probíhala prezentace ukázkových pěstebních technologií divize zemědělské techniky a ucelený průřez technologií divize Oil & Feed Tech. Odpoledne probíhal Rodinný den Farmet určený zejména pro zaměstnance a jejich rodiny. Třetí den byl interní. Dopoledne probíhaly pracovní meetingy a setkání se zaměstnanci. Večer vypukla oslava 25. výročí založení společnosti Farmet s bohatým programem.
13.06.2017

Oslava 25. výročí založení společnosti Farmet

Firemní dny Farmet v České Skalici začaly konferencí s obchodními partnery a významnými zákazníky. Ve velkokapacitním stavu s veškerým vybavením se sešlo více jak 900 hostů z celého světa. Hlavními body programu bylo přivítání hostů ve Farmetu, připomenutí hlavních historických milníků divize zemědělské techniky a divize Oil & Feed Tech. Třetí část byla věnována současnosti a vizím do budoucna. Hlavním poselstvím generálního ředitele a majitele společnosti Farmet Ing. Karla Žďárského bylo, že chce budovat firmu na rodinných základech a dále rozvíjet komplexní služby našim zákazníkům.
24.05.2017

Workshop - Využití extruze v krmivářství

Farmet a.s. ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze a Výzkumným ústavem rostlinné výroby si Vás dovolují pozvat na workshop: Využití extruze v krmivářství.
16.03.2017

Agro Animal Show – Ukrajina, Kiev

V únoru jsme se zúčastnili výstavy AgroAnimalShow v Kyjevě. Jedná se o nejvýznamnější ukrajinskou výstavu v oblasti krmivářství a živočišné výroby. Na stánku Farmet jsme společně s našimi obchodními partnery prezentovali jak lisování olejnin, tak extruzi krmiv. Exponátem, který jsme návštěvníkům předváděli, byl lis DUO.