20.06.2018

Polní dny DLG-Feldtage Německo

Více než 410 vystavovatelů a 20 000 návštěvníků se účastnilo jedné z nejvýznamnějších polních výstav DLG-Feldtage v Bernburgu. Jedná se o dosud nejlepší výsledek v historii. Firma Farmet se tradičně účastnila společně s firmou Selgen, která se zabývá hlavně šlechtěním nových odrůd polních plodin.

Farmet zde prezentoval své technologie na zpracování půdy a setí. Mimo jiné také nezávislé unikátní setí dvou plodin podpořené demonstrační parcelou (peluška a ozimá pšenice), modelem výsevních botek a informačním panelem.

Hlavním exponátem byl stroj Falcon 3 COMPACT, který patří do rodiny modulárních secí strojů Falcon a byl vyvinut pro střední a menší farmáře pro zakládání porostů po orbě, hloubkovém kypření i do podmítky. Pomocí tohoto exponátu jsme prezentovali modularitu řady strojů Falcon, kde návštěvníci mohli vidět 3 různé výměnné předzpracující sekce.

Na výstavě nechyběla ani praktická ukázka našeho úspěšného univerzálního podmítače a kypřiče Fantom 800 PRO, který je vhodný pro celoplošnou podmítku i kypření s intenzivním mícháním velkého množství rostlinných zbytků až do hloubky 15 cm. Partnerská firma Gruber na stroji prezentovala systém aktivního řízení hloubky zpracování půdy dle míry utužení.

Související články