Kompletní lisovací zařízení olejnin - Farmer 10, Farmer 20

Farmer 10, Farmer 20 je kompletní lisovací zařízení určené k lisování olejnatých semen za studena a následnou filtraci rostlinného oleje. Zbavte se závislosti na velkých zpracovatelích. Tato technologie je ideální řešení pro ty, kteří mají zájem produkovat vlastní rostlinný olej a krmivo. Technologie produkuje kvalitní přefiltrovaný rostlinný olej a výlisky. Výlisky je možné použít jako plnohodnotnou náhradu extrahovaných šrotů. Díky vyššímu obsahu oleje mají výlisky větší krmivářskou hodnotu.

Popis technologie

Lisovací komplet se skládá z lisu UNO nebo DUO, nad kterým je násypka na olejnatá semena. Pod lisem jsou umístěny plastové sedimentační nádoby na vylisovaný olej. Na konstrukci je umístěno čerpadlo, které dopravuje olej ze sedimentační nádrže do deskového filtru, který zachycuje zbytkový prolis z oleje.

Příslušenství

Společnost Farmet nabízí volitelné příslušenství, které je schopné uspokojit potřeby nejnáročnějších zákazníků. K lisu je možné dodat širokou paletu násypek, dopravníků, nádrží, zařízení pro předúpravu semen a pro čerpání, filtraci a rafinaci oleje. Avšak nejvhodnějším řešením je dodávka kompletního řešení na klíč, jedině takto je zaručeno technicky i ekonomicky optimalizované řešení dle Vašich požadavků včetně automatizace celého procesu.

Technické parametry

Lisovací komplety Farmer 10/20 jsou kompletní řešení pro lisování olejnin v malých kapacitách dosahujících výkonnosti 8 - 24 kg/hod. Standardně jsou nabízeny pro elektrické sítě dle specifikace EU, je však možné přizpůsobit elektroinstalaci dle požadavků lokálních trhů (USA, Kanada…). Elektroinstalace může být vybavena frekvenčním měničem otáček hlavního pohonu, což umožňuje větší optimalizaci procesu lisování. Lisovací komplety jsou osazeny motory o výkonu 1,6-3,5 kW v závislosti na technologii.

Soubory ke stažení

velikost 5 724 KB

Příslušenství