Lisovací stolice olejnin - FLS

Lisovací stolice olejnin nabízí zcela nečekané možnosti v kapacitě a kvalitě lisování speciálních olejnin. Díky bateriovému uspořádání lisů Duo nabízí lisovací stolice významné zvýšení denní produkce vysoce kvalitního oleje lisovaného za studena. 

Tato technologie je ideální řešení pro ty, kteří mají zájem produkovat vlastní rostlinný olej a krmivo. Technologie produkuje kvalitní přefiltrovaný rostlinný olej a výlisky. Výlisky je možné použít jako plnohodnotnou náhradu extrahovaných šrotů. Díky vyššímu obsahu oleje mají výlisky větší krmivářskou hodnotu. 

Popis technologie

Lisovací komplet FLS se skládá z baterie lisů DUO, nad kterými je násypka na olejnatá semena. Pod lisy jsou umístěny plastové sedimentační nádoby na vylisovaný olej. Na konstrukci je umístěno čerpadlo, které dopravuje olej ze sedimentační nádrže do deskového filtru, který zachycuje zbytkový prolis z oleje.

Příslušenství

Společnost Farmet nabízí volitelné příslušenství, které je schopné uspokojit potřeby nejnáročnějších zákazníků. K lisu je možné dodat širokou paletu násypek, dopravníků, nádrží, zařízení pro předúpravu semen a pro čerpání, filtraci a rafinaci oleje. Avšak nejvhodnějším řešením je dodávka kompletního řešení na klíč, jedině takto je zaručeno technicky i ekonomicky optimalizované řešení dle Vašich požadavků včetně automatizace celého procesu.

Technické parametry

Lisovací komplety FLS 40/60 jsou kompletní řešení pro lisování olejnin v malých kapacitách dosahujících výkonnosti 16 - 72 kg/hod. Standardně jsou nabízeny pro elektrické sítě dle specifikace EU, je však možné přizpůsobit elektroinstalaci dle požadavků lokálních trhů (USA, Kanada…). Elektroinstalace může být vybavena frekvenčním měničem otáček hlavního pohonu, což umožňuje větší optimalizaci procesu lisování. Lisovací komplety jsou osazeny motory o příkonu 1,6-3,5 kW v závislosti na technologii.

Příslušenství