MVKS - Malé výrobny krmných směsí

Malé výrobny krmných směsí jsou nabízeny ve verzích se samonasávacím šrotovníkem (MVKS-s) a s vertikálním šrotovníkem (MVKS-v). Jsou určeny pro malé a střední výrobce krmných směsí, základní komponenty (obiloviny) jsou pro výrobu krmných směsí skladovány volně na podlaze.

Popis technologie

MVKS-s
Malá výrobna krmných směsí MVK-s je technologie, která se skládá ze samonasávacího kladívkového šrotovníku a vertikální stojaté vážené míchačky. Samonasávací šrotovník přes směšovač nasává obiloviny určené pro šrotování do mlecí komory, kde je surovina kladivy rozemleta a přes síto kalibrována na požadovanou granulaci. Síta jsou snadno vyměnitelná. Průměry děrování sít se volí dle druhu zvířat, pro která se krmná směs vyrábí.

Šrotovník namletou surovinu dále výfukovým potrubím dopravuje do stojaté vertikální míchačky. Míchačka pracuje na principu míchání pomocí středové šnekové hřídele, která je částečně umístěna ve vnější trubce. Doba míchání v míchačce je cca 15 min.

Expedice hotových zamíchaných krmných směsí z míchačky se provádí přes ruční hradítko a šikmý šnekový dopravník. Výpad z šnekového dopravníku umožňuje plnění krmné směsi do mobilního přepravníku nebo do big-bagů.

MVKS-v
MVKS-v s vertikálním šrotovníkem je technologie využívající samostatně umístěné váhy, samostatného šrotování, míchání a expedičního vyskladnění. Malá výrobna krmných směsí MVKS-v je vhodná pro malé a střední výrobce krmných směsí, v provozech, kde jsou základní komponenty (obiloviny) pro výrobu krmných směsí skladovány volně na podlaze. Doplňky krmiv (premixy) jsou pytlované. Výhodou technologie je snadná obsluha, spolehlivý provoz, vysoká výkonnost a dlouhá životnost jednotlivých komponentů technologie.

Příslušenství

Společnost Farmet nabízí volitelné příslušenství, které je schopné uspokojit potřeby nejnáročnějších zákazníků. Avšak nejvhodnějším řešením je dodávka kompletního řešení na klíč, jedině takto je zaručeno technicky i ekonomicky optimalizované řešení dle Vašich požadavků včetně automatizace celého procesu.

Technické parametry

Technologie malých výroben krmných směsí je vyráběna ve výkonnosti  0,5-2 t/hod. a je vždy přizpůsobena konkrétním požadavkům zákazníka.

Příslušenství