Slavnostní otevření nové haly centralizované montáže

11. 3. 2020
11. března 2020 byla slavnostně otevřena nová hala centralizované montáže zemědělských strojů za přítomnosti řady významných hostů jako například starostky města Česká Skalice, zástupců stavebního úřadu města, projekční kanceláře Tsunami, stavební firmy Stylbau, významných dodavatelů a vedení společnosti Farmet a.s. V rámci investiční pobídky Farmet celkově investuje minimálně 300 mil. Kč do nových výrobních kapacit a vybudování ještě modernějšího zázemí pro stávající i nové pracovníky. 
Slavnostní otevření nové haly centralizované montáže

Již od počátku je veškerá produkce soustředěna v jednom výrobním areálu v České Skalici. Již dnes je Farmet významným zaměstnavatelem v regionu a podporovatelem rozvoje vytvořením další nabídky nových pracovních míst.

Nově vybudovaná hala centralizované montáže na půdorysu 42 x 85 m v celkovém rozsahu zastavěných 3 583 m2 společně s 1092 m2 zastřešených ploch, nabízí další výrobní a skladovací plochy. Ve velkokapacitní montážní hale bude soustředěna veškerá montáž zemědělských strojů, čímž se uvolní stávající tři oddělené montážní haly, ve kterých bude rozšířena výroba základních dílců.

Nová hala je vybavena moderním automatizovaným skladovacím a logistickým systémem umožňujícím efektivní přesun dílců z výrobních pracovišť k finální kompletaci. Tu usnadní řada důmyslných manipulačních zařízení a montážních přípravků snižujících fyzickou zátěž pracovníků montážních hnízd. Hala obsahuje 12 mostových jeřábů o nosnosti 6,3 tun, které obsluhují cíleně celkem šest montážních dvojhnízd. Součástí haly je i rozsáhlý paletový sklad materiálu a automatizovaný věžový skladovací systém KARDEX. Celá logistika montáže je podporována vysoce sofistikovaným informačním systémem, který na základě on-line sledování pohybu každého dílce pravidelně několikrát denně optimalizuje celkový tok materiálu a plán montážních úkonů na jednotlivých montážních hnízdech. Výrazně zefektivněna je také logistika a expedice náhradních dílů zemědělských strojů, které jsou v nové hale také skladovány. V montážní hale se počítá s dvousměnným provozem, který bude zajišťovat celkem až 90 pracovníků.

Společnost Farmet bude pokračovat rozvojem a investicemi navazující etapou další výstavby. Připravuje se druhá montážní hala pro zakázkovou výrobu a administrativní a servisní budova.

Výrazné investice umožňují společnosti Farmet další růst zaměřený na uspokojení rostoucí poptávky, další expanzi na nové trhy a posílení pozice na současných teritoriích formou navýšení kapacity a zefektivnění výroby při zachovaní stabilní vysoké kvality výrobků značky Farmet. 

podívejte se na Reportáž TV Zemědělec

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.