Terrix quattro 600 PS pro celoplošné hluboké kypření

Na jarní sezónu 2020 byl dodán do podniku Agro & Kombinát Dolní Žandov zcela nový čtyřřadý kypřič Terrix quattro 600 PS. Tento kypřič zajišťuje celoplošné intenzivní zpracování půdy do hloubky až 35 cm.

Dláta rozmístěná ve 4 řadách mají výslednou rozteč 20 cm a půdu dokonale celoplošně prokypří do nastavené hloubky. Typická hloubka zpracování půdy v Dolním Žandově je 20 – 25 cm. Stroj je agregován s traktorem Claas Xerion o výkonu 500 koní a ročně musí zpracovat více než 3000 ha. Stroj má velmi vysokou průchodnost pro rostlinné zbytky díky velké rozteči dlát v jedné řadě 84 cm a vysoké světlosti rámu 88 cm. Proto je vhodný pro veškeré zpracování půdy po všech plodinách.

Kypřící dláta mají nonstop pružinové jištění s vysokou odjišťovací silou 500 kg díky dvěma silným pružinám na každé radlici. Kypřič Terrix quattro výborně zamíchá a zapraví rostlinné zbytky a půdu velmi důkladně prokypří s velmi malým podílem hrud. O intenzivní zpětné utužení půdy se stará těžký zadní dvojitý válec typu U ring s průměrem 680 mm. Díky tomu je půda dokonale upěchována a ihned obnovena půdní kapilarita zajišťující vzlínání půdní vláhy k povrchu půdy.

Díky evropské homologaci pro provoz po komunikacích lze kypřič rychle a bezpečně převážet na velké vzdálenosti, které v Agro & Kombinátu Dolní Žandov dosahují až přes 40 km.

V Dolním Žandově využívají kypřič v lince se secím strojem Falcon 6 PRO Tandem, kdy ihned po kypření půdy provádějí setí. Takto koncipovaná linka je vysoce efektivní a zajišťuje výborné výnosy, kvalitu i ekonomické výsledky v oblasti rostlinné výroby.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.