Realizace technologie DEGUMMING – Slovensko

V srpnu 2020 byla úspěšně uvedena do provozu technologie degumming pro našeho dlouholetého zákazníka na Slovensku. Výkonnost linky činí až 60 tun surového oleje za den.

Jeho hlavní činností je výroba sójového oleje a výlisků, přičemž je největším zpracovatelem a distributorem sójových produktů bez GMO na Slovensku. Technologie, kterou jsme realizovali bude použita právě na úpravu sójového oleje získaného pomocí lisování s extruzí = HEXANE FREE technologie.

Degumming je prvním krokem úpravy rostlinných olejů po vylisování a filtraci. Pomocí nepatrného množství aditiva se mění vlastnosti nehydratovatelných fosfolipidů, které jsou v dalších fázi hydratovány a odstředěny. Pokud by z oleje nebyly odstraněny, usazovaly by se ve skladovacích nádržích a způsobovaly problémy při expedici a skladování. Jejich přítomnost v produktu je také nežádoucí z důvodu napékání při teplotách od 130 °C.

Touto realizací degummingu naše spolupráce se zákazníkem zdaleka nekončí. Společně ještě realizujeme zbylé technologie rafinace rostlinných olejů, a to konkrétně bělení a deacidifikaci. Touto kompletní dodávkou zákazník získá čistě fyzikální rafinaci těch nejlepších parametrů.

V případě Vašeho zájmu Vám rádi zpracujeme nabídku. Neváhejte nás kontaktovat.

 

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.