Popis technologie

Správná příprava semen je důležitým předpokladem pro vysokou efektivitu navazující technologie.

Čištění semen je důležitým krokem procesu zpracování olejnin. Slouží jako ochrana technologie před poškozením, zvyšuje životnost opotřebitelných součástí technologie a v neposlední řadě umožní dosažení lepších parametrů lisování.

Čištění od Farmetu je komplexně navržený modulový systém. Pro každé konkrétní podmínky (jako je typ semen, způsob skladování…) Vám připravíme nejvhodnější řešení.

Vstupní aspirace je prvním z modulů čištění. Slouží pro odstranění prachu a rozměrných lehkých nečistot jako jsou stébla, uvolněné slupky a podobně.

Druhým čistícím modulem je vibrační čistička s dalším stupněm aspirace. Zařízení vyniká jednoduchou robustní konstrukcí, jejíž důsledkem je vysoká spolehlivost a dlouhá životnost. Dále nízkou energetickou náročností a snadnou výměnou sít. Čištění na vibračních sítech je velmi výkonným a efektivním způsobem odstraňování nečistot ze semen. Ze svého principu však není schopno odstranit nečistoty o podobné velikosti, jako má čištěné semeno.

Tento úkol má na starosti třetí modul čištění – odkaménkovač. Ten zajistí na principu odlišné měrné hmotnosti odstranění těžkých nečistot (kamenů, písku…) o obdobné velikosti jako je čištěné semeno.

Hlavní přednosti technologie čištění Farmet:

  • Kompaktní uspořádání
  • Vysoký výkon
  • Bezprašný, tichý a klidný provoz
  • Snadné seřizování, výměna sít a údržba

Komplexní inženýrské služby, servis a dostupné náhradní díly jsou stejně jako jednotný propracovaný systém řízení (FIC) samozřejmostí i pro technologii čištění.

Technické parametry

Technologii čištění semen je možno navrhnout v širokém spektru výkonností a její kapacita je vždy přizpůsobena následné technologii.

Příslušenství

K čištění semen je možné dodat širokou paletu příslušenství. Avšak nejvhodnějším řešením je dodávka kompletního řešení na klíč, jedině takto je zaručeno technicky i ekonomicky optimalizované řešení dle Vašich požadavků včetně automatizace celého procesu.

Příslušenství