FK 100

Kondicionér FK 100 je základní výkonnostní model našich kondicionérů, je optimalizovaný pro použití s extrudéry FE 100. Kondicionér využívá konstrukční přednosti této řady, vyniká vysokou efektivitou ohřevu a vlhčení materiálu na požadovanou teplotu a vlhkost. To vše je možné díky optimalizované konstrukci pracovní jednotky a vysoce sofistikovanému systému řízení celého zařízení. Kondicionéry vynikají nízkými nároky na údržbu a servis, jsou navrženy s ohledem na dlouhou životnost a snadnou obsluhu.

Popis technologie

Kondicionér je navržen pro přímou injektáž páry, čímž dojde ke zvlhčení, ale také díky kondenzaci páry k rychlému a intenzivnímu ohřevu materiálu. Materiál je míchán a postupně posouván směrem k výpadu pomocí lopatek s nastavitelnou geometrií.

Zařízení se skládá z hřídele s lopatkami, pohonu, pláště (není izolován) a systému injektáže páry.

Technické parametry

Kondicionér FK 100 je zařízení určené pro malé kapacity, dosahuje výkonnost cca 4,8 t/den. Standardně je nabízen pro elektrické sítě dle specifikace EU, je však možné přizpůsobit elektroinstalaci dle požadavků lokálních trhů (USA, Kanada…).

Příslušenství

Ke kondicionéru je možné dodat širokou paletu příslušenství. Avšak nejvhodnějším řešením je dodávka kompletního řešení na klíč, jedině takto je zaručeno technicky i ekonomicky optimalizované řešení dle Vašich požadavků včetně automatizace celého procesu.

Příslušenství