Rafinace oleje

Rostlinné oleje získané lisováním nebo extrakcí obsahují různé nežádoucí příměsi, které jsou přirozenou součástí semen. Je to především fosfor (v oleji vázán na fosfolipidy), barviva, vosky, těkavé látky atd. Tyto látky způsobují zabarvení oleje, zápach, napékání na styčné plochy, zákal, případně usazování, a to vše znemožňuje přímé použití surového oleje v potravinářství a pro technické účely. Společnost Farmet nabízí technologická zařízení pro rafinaci oleje dle potřeb zákazníka. Proces rafinace se skládá ze 4 částí – Degumming, Bělení, Winterizace, Deodorizace. Tyto technologie lze dodat i samostatně.

Parametry vstupního oleje mají zásadní vliv na kvalitu procesu a bilanci materiálů. Obecně platí, čím méně nečistot na vstupu do linky olej obsahuje, tím je nižší spotřeba provozních látek, menší množství vedlejšího produktu a vyšší kvalita oleje na výstupu z linky. Problematicky je zpracovatelný starý nerafinovaný olej, který s rostoucím časem skladování ztrácí potenciál k reakcím, potenciál k jeho rafinování.

Máte zájem zvýšit přidanou hodnotu Vašim olejům? Právě pro Vás je určena naše technologie rafinace oleje. Tato technologie je postavena na míru každému zákazníkovi dle jeho požadavků na výstupní kvalitu oleje z dané technologie. Neváhejte kontaktovat naše specialisty, kteří Vám pomohou vybrat správné řešení.

 

Chcete vědět více?

Kontaktujte nás

Soubory ke stažení

Příslušenství