Malé skladovací kapacity

Pro menší skladovací kapacity cca do 100 m3 jsou použity stojaté válcové nádrže s průměrem do 2,5 m (bezproblémový převoz na kamionu) o efektivním objemu 20 m3. Povrchy nádrží, ventily, armatury a další součásti skladu oleje jsou vždy vyrobeny z materiálů, které jsou vhodné pro použití v potravinářství a vynikají vysokou odolností a stálostí.

Popis technologie

Vstup oleje do každé nádrže je řešen spodem. Vstup oleje odspodu výrazně snižuje okysličování a případné pěnění oleje ve srovnání s nátokem z vrchu, kdy olej padá z velké výšky, okysličuje se, víří a pění hladinu. Vstup je opatřen dálkovým řízením, a tak je možno přímo z velína určit do které nádrže bude olej natékat. Výstup oleje z každé nádrže je proveden v nejnižším místě, a proto nádrž již nemá žádný jiný odkalovací výstup. Je-li odběr z nádrže plynulý bez dlouhých přestávek, není třeba provádět odkalování sedimentu.

Technické parametry

Technologie skladování oleje je vyráběna v širokém spektru kapacit oleje a je vždy přizpůsobena požadavkům zákazníka dle konkrétní technologie.

Příslušenství

Společnost Farmet nabízí volitelné příslušenství, které je schopné uspokojit potřeby nejnáročnějších zákazníků. Avšak nejvhodnějším řešením je dodávka kompletního řešení na klíč, jedině takto je zaručeno technicky i ekonomicky optimalizované řešení dle Vašich požadavků včetně automatizace celého procesu.

Příslušenství