FS 4015

Lis FS 4015 nabízí zcela nové dimenze ve zpracovatelských kapacitách olejnatých semen. Vysoká efektivita, vysoká odolnost pracovních částí lisu a snadná obsluha, to jsou jedny z mnoha dalších předností tohoto vysokokapacitního lisu, ve kterém je maximálně využito našich 25 let zkušeností v oboru.

Lis je vyroben nejmodernějšími výrobními postupy, např. pokročilé naváření povrchu pracovních částí a využití 1D a 3D modelování procesů v lise pro optimalizování šnekové geometrie.

Vysoká variabilita v uspořádání umožňuje použití těchto lisů ve variantách jednostupňového nebo dvoustupňového lisování pro různé technologie dle mechanické a termické úpravy semen. Každý lis je již z výroby konfigurován a sestaven pro konkrétní použití.

 

Šnekový lis olejnin FS 4015 je lis velké kapacity dosahující výkonnosti od 100 t/den do 240 t/den. Standardně je nabízen pro elektrické sítě dle specifikace EU, je však možné přizpůsobit elektroinstalaci dle požadavků lokálních trhů (USA, Kanada…). Elektroinstalace může být vybavena frekvenčním měničem otáček hlavního pohonu, což umožňuje větší optimalizaci procesu lisování. Lisy jsou osazeny elektromotory o výkonu 250 – 550 kW, v závislosti na technologii.

 

Příslušenství

Společnost Farmet nabízí volitelné příslušenství, které je schopné uspokojit potřeby nejnáročnějších zákazníků. K lisu je možné dodat širokou paletu násypek, dopravníků, nádrží, zařízení pro předúpravu semen a pro čerpání, filtraci a rafinaci oleje. Avšak nejvhodnějším řešením je dodávka kompletního řešení na klíč, jedině takto je zaručeno technicky i ekonomicky optimalizované řešení dle Vašich požadavků včetně automatizace celého procesu.

 

Příslušenství