Aktuality

29.08.2016

Novinka ve výrobním sortimentu: Strip-Till

Pásový kypřič Strip-Till je vhodný převážně k pásovému zpracování půdy, kdy je půda zpracovávána v pásech o rozteči 75 cm a hloubce 35 cm s možností aplikování hnojiva ve dvou hloubkách.
22.08.2016

Vypěstujte a efektivně zpracujte sójové boby na vlastní krmivo

Vypěstujte a efektivně zpracujte sójové boby na vlastní krmivo.
01.08.2016

E-shop

Zajistěte si originální náhradní díly na stroje Farmet ještě před sezonou.
13.07.2016

Naše pole Nabočany

V Nabočanech u Chrudimi se začátkem června sešli příznivci a uživatelé zemědělské techniky v rámci akce Naše Pole. Pořadatelem oblíbené polní akce je společnost Profi Press s.r.o. Hlavním tématem výstavy byla technika využívaná v technologii precizního zemědělství – rozmetadla hnojiv, postřikovače a aplikátory kejdy.
16.06.2016

Napsali o nás - Zemědělec 23

Letošní setkání bylo již 25. firemním dnem společnosti Farmet. Jak se již stalo zvykem, diváci neviděli pouhé jízdy jednotlivých souprav, ale pořadatel pro ně připravil ukázky technologických postupů zpracování půdy a zakládání porostů.
23.05.2016

Napsali o nás - Technologie výroby konopného oleje

V časopise Zemědělský týdeník byl uveřejněn článek o možnostech využití technologií Farmet k výrobě konopného oleje.
17.05.2016

Firemní den Farmet v České Skalici letos rekordní

Dne 12. května 2016 proběhl v sídle společnosti v České Skalici tradiční Firemní den Farmet. Stejně jako v minulých letech byl firemní den zaměřen na prezentaci kompletního produktového portfolia zemědělské techniky včetně několika novinek. Praktická prezentace strojů na přilehlém poli byla odborně zaměřena na ukázku komplexních technologií zakládání porostů a přilákala vysoký počet návštěvníků. Letošní návštěvnost byla zatím nejvyšší v dosavadní historii. Registrováno bylo přes 1000 návštěvníků. Významnou část návštěvníků tvořili zahraniční hosté z více než 15-ti trhů Evropy a Asie. Nemalý podíl návštěvníků tvořili také zástupci vědecké obce z výzkumných institucí a vysokých škol.
16.05.2016

Centrum výzkumu a vývoje

Po šesti měsících realizace výstavy byla dne 29. dubna 2016 ředitelem společnosti Farmet panem inženýrem Žďárským slavnostně přestřižena páska centra výzkumu a vývoje divize zemědělské techniky. Nástavbou nových kanceláří vznikl výzkumný a vývojový komplex obou divizí společnosti Farmet, navazující na výzkumné a testovací laboratoře vybudované v nedávných letech. Nové zázemí přispěje ke zlepšení firemní kultury, zvýší úroveň pracovních podmínek technického úseku a zrychlí zavádění inovací zemědělské techniky značky Farmet. Pracovní prostředí splňuje nejpřísnější požadavky, prostory jsou klimatizované, trvale odvětrávané a odhlučněné. Nové prostory zajistí komfortní podmínky jak pro stávající pracovníky výzkumu a vývoje, tak i pro nově přicházející technické pracovníky, jejichž nábor společnost Farmet dlouhodobě intenzivně realizuje.
09.05.2016

Napsali o nás - konference "Využití extrudovaných krmiv ve výživě zvířat"

Konference zaměřená na využití technologie extruze v krmivářství se konala v rámci doprovodného programu mezinárodního veletrhu zemědělské techniky Techagro 2016.
17.04.2016

Farmet novým členem asociace Donau Soja

Společnost Farmet a.s. se stala členem asociace Donau Soja (Dunajská Sója), která sdružuje pěstitele, zpracovatele a výrobce sóji a sójových produktů.Tato asociace vznikla za účelem podpory pěstování sóji v dunajském regionu, kam patří státy jako Rakousko, Německo, Maďarsko, Slovensko, Rumunsko, Srbsko, Bulharsko. Své akvizice zde mají i regiony mimo Dunaj jako Česká republika, Polsko, Itálie, Moldávie či Ukrajina.