Aktuality

17.05.2016

Firemní den Farmet v České Skalici letos rekordní

Dne 12. května 2016 proběhl v sídle společnosti v České Skalici tradiční Firemní den Farmet. Stejně jako v minulých letech byl firemní den zaměřen na prezentaci kompletního produktového portfolia zemědělské techniky včetně několika novinek. Praktická prezentace strojů na přilehlém poli byla odborně zaměřena na ukázku komplexních technologií zakládání porostů a přilákala vysoký počet návštěvníků. Letošní návštěvnost byla zatím nejvyšší v dosavadní historii. Registrováno bylo přes 1000 návštěvníků. Významnou část návštěvníků tvořili zahraniční hosté z více než 15-ti trhů Evropy a Asie. Nemalý podíl návštěvníků tvořili také zástupci vědecké obce z výzkumných institucí a vysokých škol.
16.05.2016

Centrum výzkumu a vývoje

Po šesti měsících realizace výstavy byla dne 29. dubna 2016 ředitelem společnosti Farmet panem inženýrem Žďárským slavnostně přestřižena páska centra výzkumu a vývoje divize zemědělské techniky. Nástavbou nových kanceláří vznikl výzkumný a vývojový komplex obou divizí společnosti Farmet, navazující na výzkumné a testovací laboratoře vybudované v nedávných letech. Nové zázemí přispěje ke zlepšení firemní kultury, zvýší úroveň pracovních podmínek technického úseku a zrychlí zavádění inovací zemědělské techniky značky Farmet. Pracovní prostředí splňuje nejpřísnější požadavky, prostory jsou klimatizované, trvale odvětrávané a odhlučněné. Nové prostory zajistí komfortní podmínky jak pro stávající pracovníky výzkumu a vývoje, tak i pro nově přicházející technické pracovníky, jejichž nábor společnost Farmet dlouhodobě intenzivně realizuje.
09.05.2016

Napsali o nás - konference "Využití extrudovaných krmiv ve výživě zvířat"

Konference zaměřená na využití technologie extruze v krmivářství se konala v rámci doprovodného programu mezinárodního veletrhu zemědělské techniky Techagro 2016.
17.04.2016

Farmet novým členem asociace Donau Soja

Společnost Farmet a.s. se stala členem asociace Donau Soja (Dunajská Sója), která sdružuje pěstitele, zpracovatele a výrobce sóji a sójových produktů.Tato asociace vznikla za účelem podpory pěstování sóji v dunajském regionu, kam patří státy jako Rakousko, Německo, Maďarsko, Slovensko, Rumunsko, Srbsko, Bulharsko. Své akvizice zde mají i regiony mimo Dunaj jako Česká republika, Polsko, Itálie, Moldávie či Ukrajina.
14.04.2016

AllAboutFeed - Zpracování vedlejších produktů z řepky v technologii Farmet

V časopise AllAboutFeed byl uveřejněn článek o zpracování vedlejších produktů z řepky v technologii Farmet. Téma článku je zaměřeno na zvýšení krmivářské hodnoty pokrutin a... extrahovaných řepkových šrotů...
10.04.2016

Softer Syncult

Možnosti diskového podmítače Softer byly rozšířeny o možnost zapravovat kejdu. To umožňuje kombinace se zařízením Vogelsang SynCult. Kejda je diskovým podmítačem zapravena při jednom přejetí, čímž šetříme čas i peníze a zároveň splňujeme požadavky na zapravení kejdy do 4 hodin od aplikování. Tato metoda se stala běžnou praxí v zemědělství. SynCult je kompletní souprava sestávající z rámu, přesného rozdělovače, hadicových vývodů a odpovídajících koncovek. Počet vývodů a uchycení rozdělovací hlavy je dán šířkou diskového podmítače. Instalace sady Syncult nevyžaduje sváření ani jiné mechanické obrábění. Stroj se snadno připojuje přes tříbodový závěs ke kejdovacím cisternám nebo samochodným strojům.
07.04.2016

Techagro 2016: Expozice Farmet ve znamení novinek

Děkujeme všem návštěvníkům za návštěvu našeho stánku v pavilonu P, kde jsme na výstavní ploše bezmála 900 m2 ukázali přes 13 strojů a exponátů.
03.04.2016

Technika a technologie APK na semináři Farmet v Kieve

Specialisté z časopisu " Technika a technologie APK" v únorovém vydání publikovali článek o semináři, který společnost Farmet organizovala v Kieve. Seminář byl věnován moderním technologiím na zpracování olejnin a zařízením pro výrobu krmiv pro zvířata.
29.03.2016

Secí jednotka pro výsev meziplodin - Micro drill

Micro drill je secí jednotka určená pro výsev meziplodin či přímý výsev travin. Secí jednotka může být namontována na různé typy strojů Farmet se záběrem od 2,1 do 12 metrů v závislosti na použitém typu ventilátoru. Typ ventilátoru je vždy volen podle šířky záběru stroje v kombinaci s plánovaným druhem osiva, který bude převážně užíván. Zásobník o objemu 200 litrů je díky chytrému řešení snadno přístupný.
23.03.2016

Farmet STRIP-TILL

Technologie pásového zpracování půdy zažívá renesanci. Je to zejména z důvodu sílícího tlaku na používání protierozních technologií. Právě pásové zpracování půdy vykazuje výrazný protierozní efekt. Hlavní předností je zpracování půdy hloubkovým kypřením v pásu do hloubky až 35 cm s možností aplikace hnojiva do kořenové zóny. Rostlinné zbytky jsou ukládány do meziřádku, a tím je zajištěna nejenom eliminace erozních procesů, ale i neproduktivního výparu.