CP2 - Dvoustupňové lisování za studena

Technologie dvoustupňového lisování za studena nabízí šetrné řešení lisování při dosažení vysoké výtěžnosti oleje. V průběhu lisování se olejnatá semena příliš nezahřívají a zůstávají v něm zachovány biologicky cenné látky a olej zároveň obsahuje pouze malé množství fosfolipidů, což usnadňuje jeho další zpracování.

I pro technologii CP2 od nás samozřejmě získáte veškerý engineering a další služby jako jsou technická podpora, servis a dostupné náhradní díly.

Nedílnou součástí technologií Farmet je systém inteligentního řízení a vizualizace procesu Farmet Intelligent Control (FIC).

Popis technologie

Technologie začíná mezizásobníkem, který zajišťuje zásobu semene na několik hodin provozu lisovny. Tam, kde hrozí pokles teploty lisovaných semen pod 15 °C (v zimním období), doporučujeme doplnit technologii o teplotní stabilizaci semen. Semeno je z mezizásobníku dopravováno do lisů prvního stupně. Tuto dopravní cestu semene doporučujeme doplnit o čištění semen. Dále je možné technologii doplnit o průběžné vážení semen na vstupu nebo loupání a separaci slupek. Výlisky z prvního stupně jsou dopravovány do lisu druhého stupně. Vytékající olej obsahuje mechanické příměsi (prolis) a je nutné ho dále zpracovat separací a filtrací.

Příslušenství

Společnost Farmet nabízí volitelné příslušenství, které je schopné uspokojit potřeby nejnáročnějších zákazníků. K technologii je možné dodat širokou paletu násypek, dopravníků, nádrží, zařízení pro předúpravu semen a pro čerpání, filtraci, rafinaci a skladování oleje. Avšak nejvhodnějším řešením je dodávka kompletního řešení na klíč, jedině takto je zaručeno technicky i ekonomicky optimalizované řešení dle Vašich požadavků včetně automatizace celého procesu.

Technické parametry

Technologie dvoustupňového lisování za studena je kompletním řešením pro lisování olejnin. Tato technologie je nabízena v  kapacitách dosahujících výkonnosti od 6 až 500 tun semen za den. Standardně je nabízena pro elektrické sítě dle specifikace EU, je však možné přizpůsobit elektroinstalaci dle požadavků lokálních trhů (USA, Kanada…).

Komplexní zpracování olejnatých semen - lisování za studena

Komplexní zpracování olejnatých semen - lisování za studena

Příslušenství