Aktuality

20.08.2015

Spuštění nových webových stránek

S radostí si Vám dovolujeme představit nové webové stránky naší společnosti.
19.08.2015

Zpevněné karbidové radlice

Zejména letos, kdy jsou podmínky pro zpracování půdy velmi těžké vlivem extrémního sucha, se vyplácí nové karbidové radlice SLIM CARBIDE pro dlátové kypřiče Turbulent, Triolent, Duolet a Fertis. Radlice se liší různým stupněm celoobvodového zpevnění karbidovým návarem a karbidovými plátky. Životnost radlic je prokazatelně několikanásobně delší. Čím extrémnější podmínky, tím více vydrží.
18.08.2015

Oils and Fats 2015 Mnichov

Vážení návštěvníci webu, dovolte nám, abychom Vás pozvali na návštěvu našeho stánku na odborně zaměřené výstavě týkající se lisování olejnin a zpracování rostlinného oleje Oils + fats 2015.
17.08.2015

Triolent TX 470 PS celoplošně podmítal až na 18 cm

Ve Vinoři podmítají strniště hluboko, aby zachytili přívalové srážky. I když je letos i zde sucho a tvrdo, s Triolentem TX 470 PS zvládli zapravení slámy včas. Dlátový kypřič vybavený křídly pro celoplošnou podmítku pracoval spolehlivě. Lehké ring válce fungovaly v rovnání proschlé půdy a drcení hrud nejlépe. 3-řadý dlátový kypřič Triolent je oblíbený pro spojení výhod kvality práce 4-řadého Turbulentu a vysokého výkonu 2-řadého Duolentu. Ukázka celoplošné podmínky strniště s drcenou slámou na hloubku až 18 cm. Velmi se také osvědčila nová masivnější dláta s prodlouženou životností.
14.08.2015

Duolent výborně pracuje i v letošním extrémním suchu

Extrémní sucho a utužená půda je největším problémem letošní sezóny. Někde lze zajistit podmítku jen radličkovými kypřiči. Ukázka práce 2-řadého dlátového kypřiče Duolent DX 800 PS v agregaci s CASE 340PS ZOD Rasošky u Jaroměře. Celoplošná podmínka strniště s drcenou slámou na hloubku 16-18 cm. Překvapivě dobrá kvalita práce se zakrytím slámy, urovnáním povrchu bez děr vlivem suchých hrud. Se stejným strojem zajistí i základní kypření půdy na hloubku 25 cm. Letos tak potřebují jen jednu mašinu na přípravu půdy.
14.08.2015

Softer 6 jel, když jiní stáli

Pan Jenček z Holína u Jičína nevěřil, že se s diskovým podmítačem do země dostane, pokud nezaprší. Nezapršelo, ale přesto stihl podmítku strniště s drcenou slámou, jak plánoval. Ukázka podmítky strojem Softer 6 PS v extrémně suchém a tvrdém prostředí na hloubku 10 cm.
11.08.2015

Napsali o nás - Zemědělec 31

Společnost Farmet, a. s., působí na našem trhu od roku 1992. Od počátku se zabývá výrobou strojů na zpracování půdy a setí. Farmet si své výrobky sám vyvíjí, vyrábí a má i své vlastní obchodní zázemí. Ze skromných počátků se vypracoval v prosperující společnost a silného hráče na trhu s technikou na zpracování půdy a setí.
06.08.2015

Napsali o nás - Úroda 6

Rodina Kormundových hospodaří nedaleko Prahy v obci Třebotov od roku 1993, kdy otec Igora Kormundy Milan s manželkou Helenou koupili místní statek. Počátky byly skromné, rodina hospodařila na 20 ha orné půdy. Dnes patří ke statku téměř 350 ha půdy, kterou je třeba kvalitně zpracovat a následně také osít. Pro hospodáře je tak nezbytná výkonná a kvalitní technika.
06.08.2015

Napsali o nás - Zemědělec 26

Zemědělské stroje značky Farmet a. s. umí vyhovět rozdílným půdním nárokům zákazníků v Evropě i Asii. Nabízí jim různé technologie na zpracování půdy, zapravování rostlinných zbytků, hloubkové prokypřování půdy a setí.
05.08.2015

Libramont

V Belgii proběhla ve dnech 24. - 27. 7. 2015 výstava Libramont, kde stroje firmy Farmet prezentoval náš belgický partner, Simons BVBA. K vidění bylo několik strojů z naší široké nabídky. Největší pozornost samozřejmě vzbudil předseťový kombinátor Kompaktomat o šíři záběru 6 metrů a modulární diskový secí stroj Falcon 4.