Od semínka sóji až po olej v láhvi

15. 1. 2024
Koncem minulého roku byl úspěšně uveden do provozu první projekt v Tanzánii zahrnující lisování sóji s extruzí a fyzikální rafinací sójového oleje.
Od semínka sóji až po olej v láhvi

Lisovna sóji o maximální kapacitě 50 tun sóji za den (s plánovaným rozšířením na dvojnásobnou kapacitu) je vybavena rekuperací brýdových par (RECU), které jsou využity pro předehřev sóji před extruzí. Zákazníkovi tak technologie šetří náklady na vstupní energie.

Plně fyzikální rafinace o maximálním výkonu 15 tun oleje za den je složena z dvoustupňového odslizení (degumming), adsorbčního bělení a fyzikální deacidifikace.

Díky použití kvalitního vakuového zdroje a moderního procesu vymrazování se nám podařilo snížit zádržnou dobu oleje na vysoké teplotě. V kombinaci s nízkým procesním tlakem, jsme vytvořili ideální podmínky pro zaručení kvalitního oleje. V procesu fyzikální rafinace nevyužíváme chemikálie, které by nebyly přijatelné v potravinářství.

Celkově je tato realizace potvrzením naší vize lokálního zpracování, kdy zákazník lokálně vypěstovanou sóju zpracovává na finální produkty jako je rafinovaný olej a výlisky s ideálními parametry pro použití v krmivářství.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.